صفحه اصلي > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

صنایع كوچك موتور تحول و توسعه كشور به شمار می رود

 معاون اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك ،با بیان اینكه صنایع كوچك به دلیل ویژگی های خاصی كه دارد به عنوان موتور تحول و توسعه كشور به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، دکتر احمد مرادی در برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو افزود: صنایع كوچك به دلیل ویژگی های خاصی كه دارد در همه كشورهای پیشرفته دنیا به عنوان موتور تحول و توسعه كشور به شمار می رود چرا که اساسا صنایع كوچك برای رفع نیازهای اقتصادی و اجتماعی جوامع كاركردهای خیلی خوبی دارد.

وی افزود: در ایران صنایع كوچك دو كاركرد بسیار مهم دارند؛ نخست اینكه نیاز مردم را در اقصی نقاط كشور برطرف می كنند و دوم نقش بسیار زیادی در اشتغالزایی دارند زیرا محدودیت های صنایع بزرگ را ندارند.

معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك با اشاره به شرایط ایران، گفت: با توجه به تحریم هایی كه صورت گرفته بود، اهمیت صنایع كوچك را بیشتر درك می كنیم كه الان باید چه كار كنیم تا بر مسائل و مشكلاتی كه از قبل پیش آمده فائق شویم وكشور را به سمت توسعه ببریم.

مرادی  بزرگترین مشكل اقتصادی كشور را اشتغال دانست و گفت: مقام معظم رهبری در پارامترهای مختلفی را در بیان ویژگی های اقتصادی مقاومتی، بحث تولید و اشتغال مطرح كرده اند زیرا با یك لشكر بیكار جوان تحصیلكرده مواجه هستیم و به همین دلیل برای استفاده از توان و انرژی آنها باید از صنایع كوچك بهره بگیریم.

وی همچنین به جایگاه صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك اشاره کرد و افزود: این صندوق برای حمایت از واحدهای تولیدی کوچک تاسیس شده و هدف آن کمک به تامین مالی صنعت از طریق صدور ضمانت نامه می باشد.

مرادی گفت: بانک ها برای پرداخت تسهیلات وثایقی را از واحدهای صنعتی طلب می کنند که صنایع کوچک نمی توانند آن را تامین کنند لذا این صندوق برای رفع این بخش از مشکلات صنایع کوچک فعالیت می کند.

معاون مالی و اقتصادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك افزود: تا 30 میلیارد ریال ، امکان ضمانت برای هر واحدصنعتی کوچک برای ما میسر است و صندوق در اخذ وثایق برای این واحدها روش های آسان تری را در پیش می گیرد.

مرادی خاطر نشان کرد: با الکترونیکی شدن فرایند صدور ضمانت نامه، واحدهای صنعتی می توانند با مراجعه با سایت در خواست خود را ارائه نمایند و البته معاونین صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در هر استان به عنوان نماینده صندوق آماده اراده خدمات به صنایع می باشند.

گفتنی است ، این نشست با موضوع نقش تسهیلات در صنایع كوچك و با حضور دكتر احمد مرادی معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك و مهندس امیرحسین كاوه عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و دبیر سندیكای لوله و پروفیل كشور در رادیو گفتگو برگزار شد.

 

 


١٢:٤٧ - چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٣٢